fbpx

Lise

Öğretim Programındaki Yıllık Ana İlkelerimiz

Öğrencilerimizin kendilerini tanıyarak, yaşamlarına ve akademik tercihlerine yön verdikleri önemli bir dönemdir. Bu dönemde yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmayı hedefliyor; sınavlara ve hayata hazırlık gibi birçok alanda öğrencilerimizin yanında oluyoruz. Danışman öğretmenlerimizle, her öğrencimizin akademik, sosyal ve duygusal gelişimini takip ederek, her aşamada öğrencilerimizin yanlarında oluyoruz. Yurt içi ve yurt dışı üniversite danışmanlarımız ile 9. sınıf itibariyle yaptığımız bireysel görüşmelerle, her öğrencimize kendisine en uygun üniversiteye gidebilmesi için destek veriyoruz.

9. Sınıf ve 10. Sınıflarımızda;

Müfredatın tüm yönleriyle öğretiminin yanında, temel derslerin Temel Yeterlilik Testi planında işlenmesini sağlıyoruz. Temel Yeterlilik Testi, adayların sözel ve sayısal alanlarda sahip olmaları beklenen bilgi, beceri ve yetkinliklerini kapsamaktadır.

11. Sınıflarda;

Müfredatın tüm yönleriyle öğretimi ve müfredatın Yükseköğretim Kurumları Sınavı planı ile pekiştirilmesini sağlıyoruz. Bunun yanında yine Temel Yeterlilik Testi sınavına hazırlık programını işliyoruz.

12. Sınıflarda

Müfredatın tüm yönleriyle öğretiminiz gerçekleştiriyoruz. Testler ve soru çözümleriyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve Temel Yeterlilik Testi’ne hazırlık yapıyoruz. Bunun yanında 9-10-11. sınıf tekrarlarını düzenli olarak yaparak, öğrencilerimizin bilgilerini tazelemelerini sağlıyoruz.